Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
ÇABA ÇOK AMAÇLI ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ MERKEZİ

Proje Asistanımız

Arş. Gör. Özlem Çelebioğlu

1984 yılında İstanbul Şişli’ de doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı’ndan 2006 yılında mezun oldu. 2011’de de aynı üniversitenin Eğitim Bilimler Enstitüsü Okul Öncesi Eğitimi Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Şuan da Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Okul Öncesi Öğretmenliği’nde doktora öğrenimini sürdürmektedir.

2006-2008 yıllarında M.E.B. Manisa Özel Koza Anaokulu’nda 5-6 yaş grubu sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2009 yılından itibaren de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. 2009 yılından bu yana Erken Çocukluk Eğitimi Topluluğu’nun akademik danışmanlığını ve ÇABA Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi'nin proje asistanlığını yürütmektedir.

Çalışma Alanları; erken müdahale programları, erken çocukluk döneminde gelişimin izlenmesi ve değerlendirilmesi ve Orff Schulwerk ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.